Festivitate

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Festivitate

Mesaj Scris de Maya la data de Dum 4 Mar 2012 - 4:31

Pentru cei care nu au fost azi la cursuri,va informez ca cei care se ocupa cu organizarea festivitatii au fost azi la facultate .

Inca nu s.a hotarat exact ce si cum vom face,o idee avem ( sa zicem un pachet de 55 sau 65 de lei ) , urmeaza sa aflam la urmatorul curs( 17 martie ) ce si cum facem. Nu stiu nimic concret,nu ma ocup eu de asta ,dar probabil se va anunta pe forum.

Rog pe cei din seria A , sa fie cineva sef de serie pentru a strange banii pentru festivitate,am inteles ca la seria B si C exista cate un sef. O sa va intrebati de ce nu o sa fiu eu,imi pare rau dar chiar nu pot si de aceea rog pe cineva serios sa posteze aici si sa vina la cursul urmator sa vorbeasca cu colegii sa stranga banii pentru a da un avans cand vine doamna care se ocupa cu evenimentul.

Deci cei care vrei sa participati veniti la curs si sa fiti pregatiti cu banii la voi.

Multumesc!

PS: Cei din seria B si C , fetele care stiu de oferta sa completeze cu ceva sau sa ma corecteze unde am gresit.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre Maya in Dum 4 Mar 2012 - 20:48, editata de 2 ori

“ Sfaturi putem da, dar minte nu! “
" Dovedeste-ti limitarile si poti fi sigur ca sunt ale tale."
Maya
Administrator
Administrator

feminin
Reputatie : 73
Data de inscriere : 15/12/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Re: Festivitate

Mesaj Scris de Ally la data de Dum 4 Mar 2012 - 18:05

Buna!

Din cate am inteles, pana la urma fiecare student care vrea sa participe la festivitate trebuie sa plateasca 71 lei pentru:

*pachetul oferit de Echipa Robe - de 55 lei, care include:
- roba (se returneaza)
- toca clasica (nu se returneaza )
- ciucure cu anul absolvirii (nu se returneaza )
- esarfa (nu se returneaza )
- diploma pentru fiecare student
- trofeu figurina - sef de promotie
- trofeu cristal pentru decanul facultatii
- invitatii pentru profesori

la care se adauga
* 6 lei - pentru cocarda
*10 lei pentru flori (buchete profesori si cate o floare pentru fiecare student), sampanie, piscoturi si pahare.

In total sunt 71 lei pentru fiecare student.

In plus:
-daca sunt peste 60 de participanti, fiecare student va primi CD cu pozele de la festivitate
-daca sunt peste 100 de participanti, sala va fi decorata cu baloane
- daca sunt peste 150 de participanti, fiecare student va primi un album digital de promotie, incluzand montajul video de la ceremonia de absolvire pe suport DVD

Eu sper ca vom reusi sa indeplinim conditiile si sa beneficiem si de cele mentionate mai sus.

IMPORTANT:
Cine vrea sa participe la festivitate trebuie sa aduca un avans (eu as zice 35 lei) din cei 71 lei (sau chiar toata suma) pentru a stii numarul de robe pentru care va fi incheiat contractul.
CONTRACTUL VA FI INCHEIAT PENTRU UN NUMAR DE ROBE EGAL CU CEL AL PERSOANELOR CARE ADUC AVANSUL. Nu vor fi comandat robe in plus!!
Asadar, cine vrea sa participe (ideal ar fi sa participam toti pentru ca este un eveniment frumos din viata noastra) trebuie sa se inscrie pe lista la seful de serie, aducand avansul pe data de 17 martie. Daca cineva nu poate ajunge la cursuri, dar doreste sa vina la festivitate, poate sa ii dea banii unui coleg care sa il inscrie pe lista participantilor.

Numai bine!
Ally
Incepator
Incepator

feminin
Reputatie : 100
Data de inscriere : 30/01/2011
Localizare : Vidra, Ilfov

Sus In jos

Mesaj Scris de Maya la data de Lun 5 Mar 2012 - 4:22

Ally , desi postul meu e de ieri pot sa.mi dau seama ca la seria A nu vrea nimeni sa fie sef de serie. In caz ca nimeni nu va vrea sa fie sef de serie banii de la seria noastra se pot da la seria B sau C ? Ar fi o problema ?

PS: Cei de la seria A care vreti sa participati la festivitate spuneti.va parerea si cine vrea sa fie sef la fel ca sa stim si noi cui ii dam banii la urmatorul curs.

Multumesc!

“ Sfaturi putem da, dar minte nu! “
" Dovedeste-ti limitarile si poti fi sigur ca sunt ale tale."
Maya
Administrator
Administrator

feminin
Reputatie : 73
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Lun 5 Mar 2012 - 14:47

Nu cred ca ar fi o problema sa dati banii unui sef de serie de la B sau C. O voi intreba eu pe colega nostra de la seria C daca poate sa stranga banii si pentru seria A si va anunt.

Numai bine!
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de genius01 la data de Mier 7 Mar 2012 - 0:42

cine este sef la seria C?
genius01
D`al Casei
D`al Casei

masculin
Reputatie : 24
Data de inscriere : 22/12/2009
Localizare : Bucuresti Rahova Square

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Sam 10 Mar 2012 - 19:00

Buna!

Am vorbit cu colega noastra de la seria C - TUFAN ANDREEA - si a spus ca nu este nicio problema daca si cei de la seria A ii dau ei banii pentru festivitate. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Numai bine! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alina

Mersi frumos , Alina !

By Maya
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de genius01 la data de Lun 2 Apr 2012 - 21:19

Cati colegi si au anuntat participarea la acest eveniment? A-ti ales culoarea esarfelor ? Se mai poate comanda ulterior? Haideti cu un pic de reclama sa atragem cat mai multi colegi va rog ! Macar acum in al 12 lea ceas sa aratam ca suntem uniti si sa iasa un lucru frumos de care sa ne aducem aminte cu placere peste ani!
Respect si Bafta tuturor!
genius01
D`al Casei
D`al Casei

masculin
Reputatie : 24
Data de inscriere : 22/12/2009
Localizare : Bucuresti Rahova Square

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Dum 8 Apr 2012 - 16:10

Buna!

Pana acum sunt 109 colegi care s-au inscris pe lista cu participantii la festivitatea de absolvire. De asemenea, lucru important de mentionat: a fost schimbata culoarea pentru esarfa si pentru toca. Initial au fost propuse culorile rosu si verde, insa colegii nu au fost multumiti si, la ultimul curs pe care l-am avut cu doamna decan s-a supus la vot si a fost aleasa culoarea albastru. In consecinta, contractul pentru robe a fost incheiat, optandu-se pentru aceasta culoare.

IMPORTANT: deoarece au existat divergente intre optiunile reprezentantilor delegati cu strangerea banutilor, s-a hotarat ca o singura persoana sa se ocupe in continuare de acest lucru. Asadar, cei care doresc sa vina la festivitate si nu au apucat sa aduca banutii, inca ii pot aduce la mine - ALINA NEATA - la urmatoarele cursuri.
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de micky_bebe la data de Vin 20 Apr 2012 - 18:09

Buna!!! Mai pot aduce si eu banii pentru festivitate?daca nu pot ajunge week-end-ul acesta la cursuri este prea tarziu sa-i aduc la cursurile de pe 5 mai?Multumesc!

micky_bebe
Incepator
Incepator

feminin
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Sam 21 Apr 2012 - 22:21

Buna!

Poti aduce banutii si pe 5 mai. Important este ca vrei sa vii [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].

Numai bine!
Alina
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Vin 27 Apr 2012 - 18:55

Dragii mei,

Accesand link-ul de mai jos puteti vizualiza lista cu participantii la festivitatea de absolvire.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Avand in vedere ca ne mai intalnim de 2 ori inainte de sesiune, cei inscrisi pe lista, dar care nu au adus inca banii, cei care mai au de adus bani, precum si cei care doresc sa vina, dar nu s-au anuntat, sunt rugati ca la cursurile din 5 si 6 mai si la primul examen sa aduca banutii.

TERMENUL LIMITA pentru aducerea banilor ar fi data la care vom avea primul examen
(din cate am inteles aceasta data ar fi 12 mai, dar inca nu stiu nimic concret).

De asemenea, daca va regasiti pe lista, dar in dreptul vostru nu este trecuta marimea sau daca marimea trecuta nu este cea corecta, va rog sa imi trimiteti un mesaj privat cu numele vostru si marimea potrivita.

Criterii de orientare in alegerea marimii robei:

Inaltimea absolventului ------- Marimea robei recomandata
- sub 1,62 m ------------------------- XS
- intre 1,62 m si 1,67 m -------------- S
- intre 1,67 m si 1,78 m ------------- M
- intre 1,78 m si 1,85 m ------------- L
- peste 1,85 m ----------------------- XL

Va astept in numar cat mai mare!
Alina
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de micky_bebe la data de Vin 11 Mai 2012 - 21:40

Daca nu iau toate examenele/restantele nu mai pot participa la festivitate?voi putea sa-mi recuperez banii?Multumesc!

micky_bebe
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de banica.alex la data de Vin 11 Mai 2012 - 21:46

micky_bebe a scris:Daca nu iau toate examenele/restantele nu mai pot participa la festivitate?voi putea sa-mi recuperez banii?Multumesc!

absolut toata lumea poate participa la festivitate daca este in anul 3.

Daca nu iti iei toate examenele intrii in an suplimentar dar tot se considera ca termini facultatea deoarece in anul suplimentar doar te prezinti la examenele la care ai restante.
Iar dupa ce iei restantele nu vei mai putea participa la alta festivitate.
banica.alex
Incepator
Incepator

masculin
Reputatie : 99
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de micky_bebe la data de Sam 12 Mai 2012 - 0:06

Aha...ok...multumesc pentru lamuriri!!!

micky_bebe
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Joi 17 Mai 2012 - 16:43

Buna!

Festivitatea de absolvire va avea loc in data de 23 iunie 2012, la ora 14.00, in Aula Magna!

Succes la examene!

Alina
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia25 la data de Mar 22 Mai 2012 - 1:54

Cand se dau robele si ce mai trebuie?Atunci?
Delia25
Incepator
Incepator

feminin
Reputatie : 5
Data de inscriere : 20/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Mar 22 Mai 2012 - 16:56

Buna!

Fiecare student va primi roba(pe care o va inapoia, este doar inchiriata), toca, esarfa si cocarda in ziua absolvirii, cu cateva minute inainte de inceperea festivitatii. Probabil va fi nevoie sa venim cu putin timp inainte de ora 14.00 pentru a ne imbraca cu ele. Voi intreba pe la ce ora trebuie sa ajungem la facultate si va anunt!

Zi usoara,
Alina
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia25 la data de Joi 24 Mai 2012 - 19:24

Multumesc frumos [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Delia25
Incepator
Incepator

feminin
Reputatie : 5
Data de inscriere : 20/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de BuDyZ0R la data de Mar 29 Mai 2012 - 16:45

Ally daca mai ai lista, posteaz-o actualizata, te rog!

Google | Youtube | Facebook | Sport.ro | Cinemaxx | Cursuri MTC | Dex Online

BuDyZ0R
Administrator
Administrator

masculin
Reputatie : 172
Data de inscriere : 26/05/2010
Localizare : În gaură DĂ Şarpe

http://cursurimtc.firstgoo.com/forum

Sus In jos

buna

Mesaj Scris de zipsy la data de Mar 29 Mai 2012 - 20:56

buna, vreau si eu sa stiu daca acum e prea tarziu sa dau banii..de asemenea, cui trebuie sa ii dau..ms mult

Ally a scris:
Dragii mei,

Accesand link-ul de mai jos puteti vizualiza lista cu participantii la festivitatea de absolvire.

Avand in vedere ca ne mai intalnim de 2 ori inainte de sesiune, cei inscrisi pe lista, dar care nu au adus inca banii, cei care mai au de adus bani, precum si cei care doresc sa vina, dar nu s-au anuntat, sunt rugati ca la cursurile din 5 si 6 mai si la primul examen sa aduca banutii.

TERMENUL LIMITA pentru aducerea banilor ar fi data la care vom avea primul examen
(din cate am inteles aceasta data ar fi 12 mai, dar inca nu stiu nimic concret).

De asemenea, daca va regasiti pe lista, dar in dreptul vostru nu este trecuta marimea sau daca marimea trecuta nu este cea corecta, va rog sa imi trimiteti un mesaj privat cu numele vostru si marimea potrivita.

Criterii de orientare in alegerea marimii robei:

Inaltimea absolventului ------- Marimea robei recomandata
- sub 1,62 m ------------------------- XS
- intre 1,62 m si 1,67 m -------------- S
- intre 1,67 m si 1,78 m ------------- M
- intre 1,78 m si 1,85 m ------------- L
- peste 1,85 m ----------------------- XL

Va astept in numar cat mai mare!
Alina

zipsy
Bebelus
Bebelus

feminin
Data de inscriere : 29/05/2012
Localizare : bucurest

Sus In jos

Mesaj Scris de Pyty85 la data de Mier 30 Mai 2012 - 4:38

buna eu am dat avans 35 ron se mai poate da si restu de bani sau e prea tarziu? cu cine pot vb ?
Pyty85
Incepator
Incepator

feminin
Reputatie : 64
Data de inscriere : 19/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Joi 31 Mai 2012 - 15:12

Buna!

Pentru cei care nu ati dat banii, dar doriti sa veniti, precum si cei care mi-au dat avansul, exista o ultima oportunitate de a-i aduce maine (01.06.2012). Cu mentiunea ca nu pot sa mai primesc avans, doar achitarea intregii sume, respetiv 71 lei. Incepand de maine nu mai pot strange bani pentru ca intra intreaga comanda la croit si nu au timp sa faca robele.

Pentru cei care nu stiu cine strange bani: eu ma numesc Alina Neata si ma ocup de strangerea banilor pentru festivitate. Maine voi veni la examen de la ora 16.00-18.00. Cand ajungeti la facultate, va rog sa mai intrebati pe hol de mine, ca sa reusim sa ne intalnim Smile

Mai jos aveti lista cu participantii la festivitate, actualizata la data de 26.05.2012.

tabel participanti la festivitate mtc xls

Numai bine,
Alina
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Joi 31 Mai 2012 - 15:23

IN PRIVINTA ORGANIZARII DIN ZIUA FESTIVITATII (23.06.2012)

FESTIVITATEA INCEPE LA ORA 14.00, INSA ESTE NECESAR CA TOTI STUDENTII SA VINA LA FACULTATE CU O ORA SI JUMATATE INAINTE (ADICA LA ORA 12.30) PENTRU A-SI PRIMI ROBA.

DE ASEMENEA, TOTI STUDENTI AU NEVOIE DE CI/BI PENTRU A RIDICA ROBA!!!!! ASADAR. VA ROG CA IN ZIUA
FESTIVITATII SA AVETI BULETINELE LA VOI, PENTRU CA RIDICAREA ROBEI SE
FACE DOAR PE BAZA PREZENTARII BULETINULUI!!!!!

Zi usoara,
Alina
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Pyty85 la data de Vin 1 Iun 2012 - 3:06

multumim ...
Pyty85
Incepator
Incepator

feminin
Reputatie : 64
Data de inscriere : 19/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Ally la data de Lun 4 Iun 2012 - 17:03

Buna!

Atasat aveti tabelul cu participantii la festivitatea de absolvire, actualizat astazi, 04.06.2012.

tabel participanti la festivitate mtc xls

Am marea rugaminte ca cei care il cunosc pe colegul nostru TEODORESCU ȘTEFAN, sa ma ajute sa iau legatura cu el (imi puteti trimite un mesaj privat cu numarul lui de telefon (ar fi ideal[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) sau macar o adresa de e-mail). Va multumesc!

REAMINTESC:

ZIUA FESTIVITATII : (23.06.2012)

FESTIVITATEA INCEPE LA ORA 14.00, INSA ESTE NECESAR CA TOTI STUDENTII SA VINA LA FACULTATE CU O ORA SI JUMATATE INAINTE (ADICA LA ORA 12.30) PENTRU A-SI PRIMI ROBA.

DE ASEMENEA, TOTI STUDENTI AU NEVOIE DE CI/BI PENTRU A RIDICA ROBA!!!!! ASADAR. VA ROG CA IN ZIUA
FESTIVITATII SA AVETI BULETINELE LA VOI, PENTRU CA RIDICAREA ROBEI SE
FACE DOAR PE BAZA PREZENTARII BULETINULUI!!!!!

Sa aveti o duminica frumoasa!
Ally
Incepator
Incepator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat